Nominace Ing. Ladislava Kose st. senátních primárek 2022 ve volebním obvodu č. 19

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Podporuji nominaci Ing. Ladislava Kose st. v senátním obvodu č. 19

PRO

16
20%

PROTI

61
74%

Zdržuji se

5
6%

Celkem hlasujících: 82 - Celkem hlasů: 82

Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 5156 poděkování
Dostal poděkování: 19239 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ing. Ladislava Kose st. senátních primárek 2022 ve volebním obvodu č. 19

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ahoj, zpusob vystupovani Ladi Kose st., kdy zjevne nezpracoval fakt, ze na zaklade vysledku voleb nebylo mozne s nim udelat koalici na Praze 11, mne zklamal. Ma to daleko ke konstruktivni opozici. Je to skoda. Politik by mel unest jak uspech, tak neuspech.

Jak jsem rekl i Ladovi osobne, pres nektere veci, kde mame vyrazny politicky prekryv, nemohu jeho kandidaturu podporit. Ba si dokonce myslim, ze PKS by melo zvazit, zda mira poskozovani strany nedosahla takove urovne, ktera by ospravedlnila zruseni jeho registrace priznivcem. Mrzi me, ze to takto dopadlo.

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Josef.Kocourek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Profese: Provozní dispečer
Dal poděkování: 141 poděkování
Dostal poděkování: 94 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ing. Ladislava Kose st. senátních primárek 2022 ve volebním obvodu č. 19

Příspěvek od Josef.Kocourek »

Pavel.Hajek píše: 10 zář 2021, 22:07

Vzdělání: SPŠ chemická Křemencova Praha, VŠCHT Praha
Zaměstnání: 1982–1990, Barvy a laky, Pragochema, Safina – chemické pozice
Podnikání: 1991–2014, OSVČ v oboru chemické odpady, chemikálie, kovy
Politika: 2014–2016, MČ Praha 11, místostarosta MČ, kompetence: finance
2016–2022, senátor PČR

Pavle, promiň, nějak mi nejde do hlavy:

Zaměstnání: uvedena od roku 1982
Politika: uvedena od roku 2014

Mám to chápat tak, že Ing. Kos st. nebyl politicky angažovaný před rokem 1989, tedy v KSČ, nebo jiné politické straně?
Děkuji za doplnění
Pepa

Jiri.Dohnal
Člen KS Praha
Profese: Projektový manažer
Dal poděkování: 465 poděkování
Dostal poděkování: 178 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Dohnal »

Uvedené úterní "grilování" pana senátora Kosa prakticky byla přehlídka pozic politického subjektu Hnutí pro Prahu 11 vůči Pirátům na Praze 11. Na některé konkrétní dotazy se odpovídalo vyhýbavě a opět výroky směřovali proti zástupcům Pirátů. Takového senátora si volební obvod č. 19 zcela jistě nezaslouží.

Naše vyjádření k ukončení vyjednávání s HPP11 v roce 2018 je zde a veškeré infornace jsou stále platné:

"Ve chvíli, kdy jsme veřejně informovali o ukončení vyjednávání koalice s HPP11, někteří představitelé Hnutí spustili osobní útoky na Piráty se snahou nás osočovat podsouváním nepravd a spekulací veřejnosti (např. že jsme s nimi od samého počátku koalici vyjednat nechtěli apod.). Zároveň osočovali i osobními útoky ostatní představitele politických stran v naší městské části. Tímto způsobem se třetí partner opravdu najít nedá."

Tento stav trvá prakticky neustále a možnost změny ze stany pana senátora Kosa se rovná nule.

Zdroj: https://praha11.pirati.cz/aktuality/kom ... ha-11.html

S pozdravem - Jirka D.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Dohnal za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Snizek, Martin.Sterba, Josef.Kocourek, Martin.Muzikant, Jan.Mejsnar
ladislav.kos.st.
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: senátor PČR
Dostal poděkování: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladislav.kos.st. »

Josef.Kocourek píše: 14 zář 2021, 22:59

2016–2022, senátor PČR

Mám to chápat tak, že Ing. Kos st. nebyl politicky angažovaný před rokem 1989, tedy v KSČ, nebo jiné politické straně?
Děkuji za doplnění
Pepa

Chápete to správně, před rokem 89 jsem nebyl v žádné politické straně, včetně KSČ
LK

Tito uživatelé poděkovali autorovi ladislav.kos.st. za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Profant, Josef.Kocourek, Martin.Sterba, Ladislav.Kos, Jan.Zavadil
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2262 poděkování
Dostal poděkování: 31467 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jiri.Dohnal píše: 15 zář 2021, 01:54

Na některé konkrétní dotazy se odpovídalo vyhýbavě a opět výroky směřovali proti zástupcům Pirátů.

Konkrétní situaci zatím nemohu posuzovat, ještě jsem neviděl záznam z grilování, nicméně obecně mohou výroky proti zástupcům Pirátů směřovat (a oprávněně) i přímo od Pirátů, viz třeba viewtopic.php?f=75&t=52665

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Ivor.Kollar, Ladislav.Kos
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Martin.Sterba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Profese: manažer on-line komunikace
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 373 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Sterba »

Ještě k jeho politickému angažmá:
–> Do komunální politiky vstoupil v roce 2010, kdy se stal zastupitelem městské části Prahy 11. Svůj mandát v roce 2014 i 2018 obhájil.
-> Dvakrát také neúspěšně kandidoval do Zastupitelstva hlavního města Prahy, ale vždy neúspěšně.
-> V roce 2013 neúspěšně kandidoval jako člen Hnutí pro Prahu 11 na kandidátce ANO do Poslanecké sněmovny, ale také neuspěl.

Jen aby to tady bylo celé. :-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Sterba za příspěvek:
Martin.Muzikant
Mgr. Martin Štěrba | předseda MS Praha 8 & poradce primátora hl. města Prahy
+420 732 408 769 | www.fb.com/sterbamartin | www.twitter.com/sterbamartin
[email protected]
ladislav.kos.st.
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: senátor PČR
Dostal poděkování: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladislav.kos.st. »

Uvedené úterní "grilování" pana senátora Kosa prakticky byla přehlídka pozic politického subjektu Hnutí pro Prahu 11 vůči Pirátům na Praze 11. Na některé konkrétní dotazy se odpovídalo vyhýbavě a opět výroky směřovali proti zástupcům Pirátů. Takového senátora si volební obvod č. 19 zcela jistě nezaslouží.

Naše vyjádření k ukončení vyjednávání s HPP11 v roce 2018 je zde a veškeré infornace jsou stále platné:

"Ve chvíli, kdy jsme veřejně informovali o ukončení vyjednávání koalice s HPP11, někteří představitelé Hnutí spustili osobní útoky na Piráty se snahou nás osočovat podsouváním nepravd a spekulací veřejnosti (např. že jsme s nimi od samého počátku koalici vyjednat nechtěli apod.). Zároveň osočovali i osobními útoky ostatní představitele politických stran v naší městské části. Tímto způsobem se třetí partner opravdu najít nedá."

Tento stav trvá prakticky neustále a možnost změny ze stany pana senátora Kosa se rovná nule.

S pozdravem - Jirka D.

Dobrý den,

rád bych upřesnil průběh včerejšího grilování. V první polovině padaly všeobecné dotazy k všeobecným politickým postojům. Téma Prahy 11 následně vnesl do debaty sám Jiří Dohnal.

Piráty na Praze 11 kritizujeme nejen za vstup do koalice s politickými šíbry minulosti, které před volbami sami kritizovali, ale zejména za to, že se přizpůsobili jejich praktikám. Není nasloucháno názorům opozice a občanů, bylo zřízeno nemalé množství trafik (za 10 mil. Kč ročně), městská část je zadlužena nad běžný rámec HMP, v ohromných problémech jsou dvě velké investiční akce MČ, k megalomanským záměrům developerů radnice nepodává námitky do řízení…

Hnutí pro Prahu 11 je silnou a důslednou opozicí k nešvarům, které se na Praze 11 odehrávají, bez ohledu na to, jestli se jich dopouští členové ANO, ODS nebo České pirátské strany. Je mi líto, že se rovina věcné kritiky radnice neodděluje od bezproblémové spolupráce s Piráty na senátní úrovni.

Jedna podivná pirátská buňka, bohužel zrovna v mém senátním obvodě, však neznamená, že je mi pirátský program cizí. Ba právě naopak. Nejen já se domnívám, že svou činností v Senátu i na Praze 11 pirátský program plním. Bojuji proti korupci, za transparentnost, ekonomickou efektivitu, zdravé životní prostředí..

Tito uživatelé poděkovali autorovi ladislav.kos.st. za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Martin.Duska
Člen KS Praha
Profese: Politolog
Dal poděkování: 468 poděkování
Dostal poděkování: 478 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Duska »

Jasně, problém je Praha 11 a těch 53 hlasů proti taky nesouhlasí....

"Hřib se nemá po dvou letech ve funkci primátora čím prezentovat, tak vyvěšuje vlajky a zabývá se naprostými nesmysly"

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Duska za příspěvek:
Martin.Muzikant
„Každé skutečné dobrodružství vzniká nárazem fantazie na skutečnost.“ Karel Čapek
Martin.Muzikant
Člen KS Praha
Profese: Quality Manager
Dal poděkování: 51 poděkování
Dostal poděkování: 49 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Muzikant »

ladislav.kos.st. píše: 15 zář 2021, 10:00
Josef.Kocourek píše: 14 zář 2021, 22:59

2016–2022, senátor PČR

Děkuji za doplnění
Pepa

Chápete to správně, před rokem 89 jsem nebyl v žádné politické straně, včetně KSČ
LK

A mohli bychom vidět lustrační osvědčení ? Děkuji

Martin.Muzikant
Člen KS Praha
Profese: Quality Manager
Dal poděkování: 51 poděkování
Dostal poděkování: 49 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Muzikant »

ladislav.kos.st. píše: 15 zář 2021, 12:44

S pozdravem - Jirka D.

Dobrý den,

rád bych upřesnil průběh včerejšího grilování. V první polovině padaly všeobecné dotazy k všeobecným politickým postojům. Téma Prahy 11 následně vnesl do debaty sám Jiří Dohnal.

Piráty na Praze 11 kritizujeme nejen za vstup do koalice s politickými šíbry minulosti, které před volbami sami kritizovali, ale zejména za to, že se přizpůsobili jejich praktikám. Není nasloucháno názorům opozice a občanů, bylo zřízeno nemalé množství trafik (za 10 mil. Kč ročně), městská část je zadlužena nad běžný rámec HMP, v ohromných problémech jsou dvě velké investiční akce MČ, k megalomanským záměrům developerů radnice nepodává námitky do řízení…

Hnutí pro Prahu 11 je silnou a důslednou opozicí k nešvarům, které se na Praze 11 odehrávají, bez ohledu na to, jestli se jich dopouští členové ANO, ODS nebo České pirátské strany. Je mi líto, že se rovina věcné kritiky radnice neodděluje od bezproblémové spolupráce s Piráty na senátní úrovni.

Jedna podivná pirátská buňka, bohužel zrovna v mém senátním obvodě, však neznamená, že je mi pirátský program cizí. Ba právě naopak. Nejen já se domnívám, že svou činností v Senátu i na Praze 11 pirátský program plním. Bojuji proti korupci, za transparentnost, ekonomickou efektivitu, zdravé životní prostředí..

A proč tedy nekandidujete za Prahu 10, kde vás všichni tolik podporují?

Zpět na „Krajské fórum Praha“